objavljen 2. poziv za dostavu projektnih prijedloga za standardne projekte Interreg VI-A IPA program Hrvatska–Bosna i Hercegovina–Crna Gora 2021. – 2027.
Ukupna sredstva EU raspoloživa za projekte u okviru 2. Poziva na dostavu projekata – STANDARD iznose 29.926.000,00 EUR .
- poziv usmjeren je na sva četiri programska prioriteta i pet specifičnih ciljeva:
- Prioritetna os 1: Pametna ulaganja u istraživanje, inovacije i konkurentno poduzetništvo
Specifični cilj: RSO 1.1. Razvijanje i jačanje istraživačkih i inovacijskih kapaciteta te usvajanje naprednih tehnologija - Prioritetna os 2: Zelena ulaganja u zaštitu okoliša i učinkovito upravljanje rizicima
– Specifični cilj: RSO2.1 Promicanje energetske učinkovitosti i smanjenje emisija stakleničkih plinova
– Specifični cilj: RSO 2.6. Promicanje prijelaza na kružno i resursno učinkovito gospodarstvo - Prioritetna os 3: Dostupne i otporne zdravstvene usluge
– Specifični cilj: RSO4.5. Osiguravanje jednakog pristupa zdravstvenoj skrbi i poticanje otpornosti zdravstvenih sustava, uključujući primarnu zdravstvenu zaštitu, te promicanje prijelaza s institucionalne na skrb u obitelji i zajednici - Prioritetna os 4: Održivi i uključivi turizam i kultura
– Specifični cilj: RSO4.6 Jačanje uloge kulture i održivog turizma u gospodarskom razvoju, socijalnoj uključenosti i društvenim inovacijama.
Upravljačko tijelo i Zajedničko tajništvo, u suradnji s nacionalnim tijelima, organizirat će informativne sastanke kako bi pružili detaljne informacije i praktične savjete o pripremi i podnošenju prijava za 2. Poziv na dostavu projektnih prijedloga. Ove sesije ponudit će ključne smjernice i praktične savjete za pripremu i podnošenje projektnih prijava.
Više informacija možete pronaći na poveznici.